Diodes - Zener - SingleCentral Semiconductor Corp CMHZ5250B TR
CMHZ5250B TR
5S-CMHZ5250B TR
CMHZ5250B TR
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 20V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 15V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |